هواوی قصد دارد نسل ششم شبکه‌ی تلفن‌همراه (6G) را تا سال ۲۰۳۰ رونمایی کند؛ سرعت این فناوری ارتباطی ۵۰ برابر سریع‌تر از شبکه‌ی 5G خواهد بود.

به نقل از نوپیام و گزارش Wccftech، خو ژیژون، رئیس هیئت مدیره هواوی اعلام کرد که این شرکت قصد دارد شبکه 6G را حدودا در سال ۲۰۳۰ راه‌اندازی کند. طبق گفته‌ی ژیژون در کنفرانس جهانی هواوی در شنزن، سرعت شبکه‌ی ۶ جی، ۵۰ برابر سریع‌تر از ۵ جی خواهد بود. فناوری‌های ارتباطات همیشه از نقاط قوت هواوی بوده است. در حال حاضر کیفیت شبکه‌ی 5G این شرکت نیز فاصه‌ی زیادی با رقبا دارد.

هواوی در تلاش است تا با معرفی شبکه‌ی 6G انقلابی در شبکه‌ی تلفن همراه ایجاد کند. فناوری 6G تقریبا در سال ۲۰۳۰ به بازار معرفی می‌شود و هواوی در نظر دارد با انتشار گزارشی در آینده‌ی نزدیک اطلاعات بیشتری از شبکه‌ی 6G را در اختیار سایر شرکت‌های فعال در این حوزه قرار دهد.

کوی بائوگوئو، معاون دانشکده اطلاعات دانشگاه چینهوا پیش‌بینی کرده است که فناوری 6G با در نظر‌گرفتن تأخیر ۱۰۰ میکروثانیه‌ای، می‌تواند سرعت ۱۰۰۰ گیگابایت در ثانیه داشته باشد. بدین ترتیب پهنای باند 6G، پنجاه برابر سریع‌تر از 5G و تأخیر آن نیز یک دهم شبکه‌ی 5G خواهد بود. فناوری 6G از نظر سرعت پیک، تأخیر، تراکم ترافیک و تراکم اتصال، برتری قابل توجهی نسبت به 5G دارد.

افزون‌براین، سرعت بالا فقط بخشی از قابلیت‌های شبکه‌ی 6G به حساب می‌آید. آن‌طور که کارشناسان هواوی می‌گویند، راه‌اندازی شبکه‌ی 6G باعث اتصال به ارتباطات بی‌سیم و ماهواره‌ای در سراسر جهان خواهد شد و ضمن یکپارچه‌سازی ارتباطات ماهواره‌ای پوششی جهانی را به ارمغان می‌آورد.

علاوه‌بر‌این، راه‌اندازی شبکه‌ی 6G باعث می‌شود نقاط ضعفی که در 5G شاهد آن بودیم و منجر‌به اتصالات ضعیف شده بود، برطرف شود. سرعت پشتیبانی از 6G، بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر بر ساعت است؛ یعنی در سفر نیز شبکه‌ی 6G به ‌راحتی در دسترس کاربران خواهد بود.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 18 =