براساس آخرین اخبار بدست رسیده، قطر مسافران دارای کارت واکسن را از قرنطینه و تست PCR معاف کرد.

مقررات جدید سفر به کشور قطر با هدف رعایت پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا به شرکت های گردشگری و مسافرت هوایی اعلام شد. بر این اساس، مسافران با ملیت/اقامت قطر و مسافران دارای ویزا می توانند با شرایط زیر از ایران به این کشور سفر کنند:
-تمام مسافران بالای 12 سال در پروازهای ورودی به قطر باید قبل از پرواز به انجام آزمایش PCR در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اقدام کنند و گواهی منفی تست کرونا به زبان انگلیسی را همراه داشته باشند. فهرست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir است.
-مسافران عازم کشور قطر باید خود را هفت روز قرنطینه خانگی کنند.

-مسافران دارای ملیت و اقامت قطر دارای کارت واکسیناسیون که از آخرین نوبت واکسن جانسون/فایزر/مدرنا/آسترازنکا/سینوفارم آنها 14 روز گذشته باشد، از انجام تست PCR و قرطینه خانگی معاف خواهند بود.

-مسافران قبل از پرواز باید خود را در لینک https://www.ehteraz.gov.qa بصورت آنلاین ثبت نام کرده و کپی از تائیدیه نهایی را به همراه داشته باشند.

-تکمیل فرم تعهدنامه در لینک https://covid19.moph.gov.qa/EN/travel-and-return-policy/Pages/default.aspx الزامی است. همچنین برای اطلاعات بیشتر و مقررات روز و شرایط انجام سفر به قطر میتوان از این لینک استفاده کرد.

-مسافران دارای ویزا می توانند با پاسپورت دارای اعتبار حداقل 6 ماه، بیمه مسافرتی پزشکی، بلیت رفت و برگشت حداکثر سه ماهه و کارت واکسیناسیون جانسون/فایزر/مدرنا/آسترازنکا/سینوفارم که از آخرین نوبت آن 14 روز گذشته باشد، به کشور قطر سفر کنند.

-انجام تست PCR و تائیدیه از سایت https://ehteraz.gov.qa نیز برای مسافران قبل از انجام سفر الزامی است.

-تمام مسافران دارای ویزای Type B باید هفت روز قرنطینه هتلی شوند.

-این مقررات برای مسافرانی است که قصد دارند به خاک قطر وارد شوند. برای مسافران ترانزیتی از این کشور همچنان قانون گواهی منفی تست PCR در محدوده 72 ساعت پیش از پرواز دوم و تکمیل فرم تعهد و سلامت الزامی است.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 14 =