رسالت يك مجرى همراه مردم و صداى انها بودن است

به گزارش پایگاه خبری نوپیام : 1.لطفا خودتان را كامل معرفى كنيد.
مريم بابايى، متولد 1374/02/20 در كرمانشاه. دانش آموخته ى زبان و ادبيات فارسى مقطع كارشناسى ارشد از دانشگاه رازى كرمانشاه. شاعر و نويسنده برتر كشور. مجرى و گوينده .

2.چطور شد كه علاقه مند به فن بيان و گويندگى شديد؟
پدر من انسان ناطق و سخنورى هستند، از بچگى هر وقت در جمع اقوام و دوستان صحبت ميكردم همه ميگفتند چه قدر شبيه پدرم صحبت ميكنم ، خب همين امر جرقه هاى اوليه علاقه به گويندگى را در من ايجاد كرد و من در دوران دانش آموزى، نماينده دانش آموزان كرمانشاه در ششمين دوره مجلس دانش آموزى كشور بودم كه در مقابل هييت دولت ، وزرا و نمايندگان در صحن علنى مجلس نطق پيش از دستور داشتم كه بسيار مورد پسند همه قرار گرفت و همين اتفاق موجب شد تا به طور جدى ، حرفه ى گويندگى و اجرا را دنبال كنم ، البته حس خوب و شيرين پايان هر اجرا كه از مخاطبان حاضر در برنامه هم ميگيرم اين اراده را در من دو چندان ميكند كه پر توان راهم را ادامه بدهم، ميخواهم ماندگار باشم.

3.گفتيد دوست داريد ماندگار شويد، چرا شغل مجرى گرى را براى ماندگار شدن انتخاب كرديد؟
فهميدم اتفاقى به اسم رسانه و هنر ميتواند در زندگى مردم تاثير گذار باشد و جريان بسازد. تو مى توانى يک ورزشكار بشوى اما لزوما نمى توانى يک جريان ساز باشى، پس عالم هنر باقى مى ماند. من رسانه را دوست دارم، خبرنگار و سردبير مجلات مختلف بوده ام ، تو مى توانى كارى را اجرا كنى كه در زندگى مردم موثر است. يكى از بهترين انرژى هايى كه در زندگى ام ميگيرم و تمام خستگى هايم رفع ميشود اين است كه كسى را ميبينم كه بعد از اجراى من روى صحنه مى آيد و به من ميگويد حرف هاى شما اميد را در دل هاى ما زنده كرد يا چه قدر شما خوب اجرا مى كنيد.

4.رمز موفقيت خودتان را درچه ميبينيد؟
آموختن و تمرين كردن.
من هرچند وقت يک بار ، خودم را مجرى يک برنامه خيالى فرض مى كنم و به اجراى صحنه مى پردازم و در اين تمرين تمام آموخته هايم را به نمايش مى گذارم و بعد خودم را نقد و تحليل مى كنم و آنقدر اين پرسه را تكرار ميكنم تا بتوانم براى هر اجرايى آماده باشم. آموختن و تمرين فراوان راز موفقيت يک مجرى است .

5.در خصوص آموختن ، شما دانش آموخته ى مدرسه ى سخن هستيد، از كجا با مدرسه ى سخن آشنا شديد؟

براى حرفه اى شدن در اجرا و گويندگى به دنبال كامل ترين و بهترين موسسه آموزشى بودم كه با تحقيق در فضاى مجازى و پرس و جو از افراد صاحب نظر و خواندن نظرات كاربران به اين نتيجه رسيدم كه براى درخشيدن در عرصه ى اجرا بايد شاگرد بهترين استاد سخن ايران ، سركار خانم دكتر فريبا علومى يزدى در مدرسه ى سخن ايران باشم. براى همين با وجود كيلومترها مسافت در سرماى سخت و كوهستانى با اشتياق در كلاس هاى خانم فريبا علومى يزدى شركت مى كردم و حضورم در مدرسه ى سخن را يكى از نقاط عطف زندگى ام مى دانم .

6.يازدهمين جشنواره ملى سعدى را چگونه ديديد؟ رقابت چگونه بود؟
قبل از شركتم در جشنواره ملى سعدى، سعى كردم با شركت كنندگان سال قبل ارتباط بگيرم و همه ى آنها مى گفتند: جشنواره سعدى يک فرصت بى نظير هست. راستش تا قبل از حضورم در جشنواره سعدى شايد نمى توانستم دركى از تجربه دوستان داشته باشم اما با حضورم در جشنواره ، متوجه شدم بزرگترين گردهمايى مجريان و سخنوران صحنه ى ايران با حضور بهترين داوران چه قدر ميتواند آموزنده و در عين حال سخت باشد. رقابت در جشنواره ملى سعدى سخت اما دوستانه است، علاوه بر محک زدن توانايى هايمان مقابل ديدگان داوران و صدها سخنران و مجرى برتر باعث پيدا كردن دوستانى از سراسر ايران مى شود كه خود اين اتفاق هم خالى از لطف نيست. قطعا براى درخشش در جشنواره سعدى بايد تلاش و تمرين فراوان داشت

7.شما در جشنواره ملى سعدى چندم شديد و موضوع سخنورى شما در چه زمينه ايى بود؟
من در بخش بيست مجرى يازدهمين جشنواره ملى سعدى شركت كردم كه از بخش هاى اصلى و بسيار نفس گير و سخت جشنواره است. خداراشكر توانستم مقام سوم بيست مجرى برتر كشور و چكاوك مسين مجرى برتر صحنه ى ايران را كسب كنم و علاوه بر درخشيدن و كسب رتبه و دريافت چكاوك جشنواره ، توانستم در يک صحنه ى ملى از مشكلات كولبران صحبت كنم. موضوع اجراى من مشكلات كولبرانى بود كه صدايى براى بيان دردهايشان ندارند و خوشبختانه بازتاب موضوع كولبر در بين حاضران جشنواره هم بسيار تاثير گذار بود و همه ى حاضرين توانسته بودند با كولبران و مشكلاتشان همزاد پندارى كنند.

8.رسالت يک مجرى را در چه ميبينيد؟
رسالت يک مجرى بودن كنار مردم و صداى آنها بودن است. صداقت يک مجرى او را محبوب مى كند. در جامعه امروز ما، خوب سخن گفتن يک نياز اساسى براى همه است اما براى مجرى اين نياز اساسى تر و پر رنگ تر است. يک مجرى بايد جامع جميع جهات باشد تا مردم او را بپذيرند و دوستش داشته باشند.

9.آرزو و روياى شما در عرصه ى اجرا چيست؟
من تازه اول راهم و آرزوى بزرگ من اين است كه مجرى فستيوال ها و جشنواره هاى بزرگ جهانى باشم و به عنوان يک بانوى ايرانى بر صحنه هاى جهانى اجرا كنم

10.حرف پايانى…
در پايان اميدوارم شاهد درخشش مجريان و گويندگان سرزمينم ايران باشم و از خانواده ام و همسرم كه با حمايت ها و تحمل ترافيك كارى من، اصلى ترين حامى من هستند و اگر محبت هاى اين عزيزان نبود، موفقيت هاى امروز من رقم نميخورد و هم چنين از استاد نازنين ام سركار خانم دكتر فريبا علومى يزدى و تمامى عوامل برگزارى جشنواره ملى سعدى و باشگاه ايران مجرى نهايت تشكر و قدر دانى را دارم

4d380f0f 9368 4c88 b79e 01bceef98185

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + یک =