براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و گزارش های منتشر شده، تخریب بخشی از پل تاریخی کوچه کنگاور صورت گرفت.

پل تاریخی کوچه واقع در شهرستان کنگاور اثری متعلق به دوره صفویان است که بر روی رودخانه خروشان خرم رود بنا شده و از سالهای دور محل تردد مردم روستایی با همین نام بوده است.
طی سالهای گذشته به دلایل مختلفی از جمله تردد وسایل نقلیه سنگین و سبک آسیب هایی به این پل وارد شد، اما با اقدامات میراث فرهنگی استان این آسیب ها مرمت شد.

علیرغم اینکه سال گذشته عملیات مرمتی روی این پل صورت گرفت، اما در ماههای گذشته دوباره بخش هایی از این پل تاریخی دچار آسیب شده است.
در این رابطه معاون میراث فرهنگی استان کرمانشاه با تایید آسیب دیدگی بخشی از این پل اظهار کرد: زمانی این پل دچار خسارت شد که اعتبارات استانی را برای پروژه هایمان بسته بودیم.

کیومرث اعظمی ادامه داد: در نهایت از محل اعتبارات ملی مرمت بناها و آثار تاریخی درخواست اعتبار برای مرمت این بنا و چند پروژه دیگر دادیم که مورد موافقت قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: به محض تخصیص این اعتبار، اقدامات لازم را برای مرمت این پل انجام خواهیم داد.

معاون میراث فرهنگی استان با بیان اینکه هرساله اعتباراتی برای مرمت پل های تاریخی کرمانشاه از جمله پل تاریخی کوچه تخصیص پیدا می کند، گفت: این پل را سال گذشته مرمت کردیم، اما در ماههای گذشته متاسفانه دوباره آسیب هایی دیده است.

وی از تردد وسایل نقلیه سنگین و سبک به عنوان مهمترین معضل و عامل اصلی آسیب دیدگی پل تاریخی کوچه یاد کرد و گفت: پل کوچه یک پل تاریخی است که برای تردد وسایل نقلیه طراحی و ساخته نشده و این ترددها به آن آسیب می زند.

اعظمی ادامه داد: تاکنون مکاتبات و مذاکراتی را با اداره کل راهداری استان داشته ایم تا با احداث یک پل دیگر در پایین دست یا بالا دست پل، ترددهایی که روی آن می شوند برداشته شوند، اما متاسفانه تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 1 =