به گزارش خبرنگار نوپیام، رونمایی کتاب «دولت الکترنیک »، با حضور سعیدشبانیان ، نویسنده کتاب،جناب اقای آیت الله مرعشی این الله زنجانی جناب اقای دکتر اقایی ،جناب اقای دکتر مصدری مدیرعامل سازمان متخصصین ومدیران ایران جناب اقای پرفسور زارع ،جناب اقای دکتر فلاح مدیرعامل پیشخوان خدمات ایرانیان جناب اقای کجوری ، جناب اقای ترکیان و عزیزانی از مجلس شورای اسلامی وشورای شهر درفرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

مهندس سعید شبانیان درباره این کتاب گفت ، :حدود سه دهه است که اصطلاح دولت الکترونیک یا E-government (که گاهی آن را مخفف کرده و به شکل e-gov به کار می‌برند) رواج یافته و درباره‌ی آن زیاد می‌شنویم.

با گسترش فناوری اطلاعات کشورهای مختلف کوشیده‌اند از شکل فیزیکی ادارهٔ دولت فاصله بگیرند و به تدریج به دولت الکترونیک نزدیک شوند. می‌توان گفت این وضعیت، یک روند جهانی است. به همین علت، اگر خبرها را دنبال کنید مدام می‌شنوید که مسئولان کشورها ادعا می‌کنند برنامه‌هایی را در زمینهٔ توسعه و تقویت دولت الکترونیک تدوین کرده‌اند و به دنبال پیاده‌سازی آن‌ها هستند.

اما تعریف دولت الکترونیک چیست؟ دقیقاً باید چه اتفاق‌هایی بیفتد و چه گام‌هایی برداشته شود تا بتوانیم بگوییم یک دولت به سمت الکترونیکی شدن حرکت کرده و با یک دولت الکترونیکی روبه‌رو هستیم؟ خدمات دولت الکترونیک چه چیزهایی را شامل می‌شود؟
من درواقع اتفاقهایی که افتاده وباید رخ دهد را سعی کردم دراین کتاب بهش بپردازم

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − سه =