وزیر صمت در گفتگو با خبرنگاران شهرستانهای جنوب استان کرمان عنوان کرد:پیشرفتهای کم نظیر صنعتی و معدنی در جنوب کرمانوزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان برنامه های فشرده سفر به شهرستانهای جنوب کرمان گفت: پیشرفتهای کم نظیر صنعتی و معدنی جنوب کرمان می بایست الگوی توسعه برای نقاط مختلف کشور باشد.
به نقل از نوپیام – وزیر صمت درحاشیه بهره برداری از کارخانه کنسانتره طلای زرترشت فاریاب در جمع خبرنگاران با اشاره به پتانسیل های گسترده معدنی شهرستان های جنوب کرمان، افزود: استان کرمان یکی از استانهای به شدت مستعد کشور است که با وجود پتانسیلهای متعدد طبیعی و مردمان سخت کوش و پر تلاش، زمینه رشد و توسعه پر سرعت و همه جانبه را در حوزه های مختلف دارا می باشد.

وی با اشاره به اجرای طرح عظیم انتقال آب خلیج فارس به شرق و فلات مرکزی کشور به عنوان یکی از بزرگترین ابرپروژه های آبی-خاکی تاریخ کشور، خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح عظیم توسط شرکت های تابعه وزارت صمت، مهمترین موانع توسعه فعالیتهای صنعتی و معدنی استان کرمان مرتفع گردید و امکان توسعه بیش از پیش را فرهم نمود.

وی افزود: آنچه در قلعه گنج به عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی اتفاق افتاد، می بایست در سایر نقاط کرمان و کشور نیز تحقق بیاید.

وی با یادآوری فضای ناامیدی نسبت به توسعه جنوب کرمان در سال ٩٣، تصریح کرد: در سال ٩٣ کسی باور نمی کرد ظرفیت های معدنی شهرستانهای جنوب کرمان مانند قلعه گنج به کار گرفته شده و موجب توسعه همه جانبه این منطقه گردد اما امروز شاهد پیشرفت جنوب با همان سرعت توسعه شمال کرمان هستیم.

رزم حسینی با اشاره به بهره برداری از کارخانه های کنسانتره کرومیت منوجان، کنسانتره سیلیس فاراب و کنسانتره طلای زرترشت در برنامه های روز اول سفر به استان کرمان، گفت: کرمان بیشترین حقوق دولتی کشور را پرداخت می کند و بیشترین ظرفیت های معدنی کشور را داراست، پس می طلبد نگاه، برنامه و پشتیبانی ویژه ای برای ارتقای شاخص های توسعه ای این استان و مردم شریف و پرتلاشش داشته باشیم.

گفتنی است وزیر صنعت، معدن و تجارت با همراهی تعدادی از معاونین و مدیران وزارتخانه، استاندار، نماینده مردم پنج گنج در مجلس و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، نخستین روز سفر خود به استان کرمان را به بازدید، بهره برداری و دیدار با نخبگان و فعالان اقتصادی شهرستانهای جنوب این استان اختصاص داده است.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 4 =