معاون اجتماعی پلیس شرق استان تهران درباره تعطیلی هیئت قاسم‌ابن الحسن (ع) گفت که دادستان شهرستان پیشوا به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به متولیان این هیئت تذکر داد.
به نقل از نوپیام، سرهنگ شهابی معاون اجتماعی پلیس شرق استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره تعطیلی هیئت قاسم‌ابن‌الحسن (ع) گفت: نیروی انتظامی وظیفه تأمین امنیت هیئت‌ها و مراسمات عزاداری را بر عهده دارد و بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا در بخش تأمین امنیت به انجام وظیفه می‌پردازد.

وی ادامه داد: نهادهای دیگر همچون سازمان تبلیغات اسلامی و مقامات قضایی در جریان برخورد با هیئت‌های مذهی، مسئولیت مستقیم دارند. هیئت قاسم‌بن‌الحسن (ع) در شهرستان پیشوا به دلیل حضور یکی از مداحان مطرح کشورمان، با حضور تعداد زیادی از عزاداران برگزار شد و تقریباً 7 شب مراسم را نیز برگزار کردند. نیروی انتظامی نیز در بخش تأمین امنیت و عبور و مرور عزاداران به‌صورت منظم به ارائه خدمات پرداخته است اما به جهت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دادستان تذکراتی را به این هیئت داده است.

معاون اجتماعی پلیس شرق استان تهران درباره تصمیم دادستان پیشوا گفت: هیچ هیئتی توسط دادستانی تعطیل نشده است و درباره این هیئت نیز فقط تذکراتی از سوی دادستانی داده شده است اما گویا مداح این هیئت تصمیم گرفته که در این هیئت حضور نداشته باشد.

مرتضی طهماسبی دادستان شهرستان پیشوا در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های محلی گفته‌ است که تاکنون هیچ هیئتی در پیشوا تعطیل نشده است اما درباره هیئت قاسم‌ابن‌الحسن (ع) با توجه به حضور یکی از مداحان مطرح کشورمان، جمعیت زیادی در این مراسم حضور پیدا می‌کنند. فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی از این هیئت، نشان می‌دهد که دستورالعمل‌های بهداشتی در این هیئت رعایت نمی‌شود. به جهت اعتراض مردم و سایر هیئت‌های مذهبی و تذکرات داده شده به متولیان هیئت، به نظر می‌رسد مداح هیئت میهمان این هیئت حاضر به اجرای مراسم در فضای باز نبوده و عملاً هیئت تعطیل شده است.

شنیده‌ها حاکی است که جواد مقدم مراسم شام غریبان حسینی را روز پنجشنبه 28 مردادماه از نماز مغرب در هیأت عشاق الزهرا(س) تهران واقع در خیابان فرجام، خیابان سراج، دبستان شهید چمران برگزار خواهد کرد.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 17 =