سخنرانی نماینده جنبش الدعوه الاسلامی عراق به مناسبت دومین سالگرد شهادت فرماندهان شهید حاج قاسم سلیمانی وابومهدی المهندس که توسط جناب آقای دکتر جواد فاهم العبودی (ابوصادق) جانشین دبیرکل این جنبش ایراد گردید .

بسم الله الرحمن الرحیم

به گزارش پایگاه خبری نوپیام : در ابتدا به منظور احترام وتجلیل از مقام و ارواح شامخ شهدای حماسه آفرین دفاع از مقدسات اسلامی ، دو شهید جاودانه حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس می ایستیم و به فاتحه ای را برای این ارواح مطهر هدیه می فرستیم
برای عزیز مجاهد و مبارز !
سروران وحاضران گرامی
سلام علیکم ورحمت الله و برکاته
با درود و سلام به خاتم پیامبران حضرت ابی القاسم محمد و اهل بیت طاهرینش علیهم السلام و کسانی کخ در مسیر ایشان تا روز قیامت قرار دارند …..
بسم الله الرحمن الرحیم
(ومن المؤمنين رجال صدقوا ما عاهدوا الله عليه فمنهم من قضى نحبه ومنهم من ينتظر وما بدلوا تبديلا.)…
صدق الله العلي العظيم ..
( واز گروهی از مؤمنان که با خدای خویش عهد وپیمان بسته اند و کسانی که در راه خدا کشته شده اند و دیگرانی که منتظر شهادت در راه او هستند و هرگز در این مسیر تغییر وتبدیلی نمی دهند ….)

دومین سالگرد شهادت گروهی از رزمندگان مؤمن و ایثارگر در فرودگاه بغداد در حادثه ای دردناک و حادثه ناجوانمردانه ای که خیانت و رذالت و شرارت را در پی داشت می گذرد که در آن شهیدان جاویدان و فرمانده شهید حاج قاسم سلیمانی و فرمانده میدانی شهید ابومهدی المهندس (رضوان الله تعالی علیهم ) را تقدیم اسلام و امت نمودیم . در گرامی داشت این سالگرد باید اندکی بر اهداف و مقاصد و روش اجرای آن تامل بیشتری نماییم ، حادثه فرودگاه بغداد با سبک خائنانه و بزدلانه خود را به دور و نزدیک آشکار کرد . میزان نفرت و حقارت رهبران آمریکایی و ماهیت دروغین آنهایی که شعار آزادی، عدالت و دموکراسی سر می دهند و ملت های اسلامی ما را به ویژه برخی از جوانان فریب خورده عراق را فریب می دهند بیشتر آشکار شد و این حادثه ناجوانمردانه ، شعار دروغ فریبکار در کمک و دفاع از مردم مظلوم آن را تایید کرد.

از سوی دیگر، انسان های ارزشی، اخلاقی، با صداقت و شجاعی را می بینیم که در راه خدا با مرگ روبرو می شوند، و در مقابل کوهی از تهدیدها و فشارهای گوناگون مانند قهرمانان واقعی به هم پیوند خورده اند و نسبت به قدرت و حمایت دشمنان خود بی تفاوت هستند، از این رو بدن هایشان پاره پاره و پراکنده می شود و به معنی واقعی کلمه با سرور سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام مواسات عملی کردند . ما فرزندان شهر نجف اشرف پایتخت علوی و پایتخت شهدا هستیم و در حالی که سالگرد شهادت رهبران پیروزی را گرامی می داریم، می بایست موضعی شجاعانه اتخاذ کنیم که بیانگر وفاداری، تشکر، قدردانی و احترام به این مردان مجاهدی باشد که از مقدسات دین و وطن ، ناموس و فرزندان ما دفاع نموده و بیشترین فداکاری را کردند .

ضمن اینکه به این رهبران بزرگ افتخار می کنیم، نباید نقش مرجع منطقی و مواضع شجاعانه آن را در مقابل فروپاشی تاسف بار نیروهای امنیتی کشورمان در آن زمان فراموش کنیم . فتوای تاریخی حضرت آیت الله العظمی سیستانی ( دام ظله ) باعث شد دسته دسته از مردم و جوانان و مبارزان با سلاح‌های شخصی، با به صلابت خود به قساوت دشمن بتازند ، به راستی هدیه‌ی جاودانه حسینی (ع) و حماسه‌ای قهرمانانه بود که در تاریخ بی‌نظیر است و با آنها به عرصه های عزت رسیدیم .

همانطور که هرگز ایستادگی آن برادر و دوست وفادار شهید دلاور مهمان بزرگ عراق سردار حاج قاسم سلیمانی را در کنار خود در ایام آزمون و سخت فراموش نکردیم و نخواهیم کرد که چگونه در مقابل متحدان آمریکا و اعراب ، ما را در آغوش کشیدند و به مبارزه پرداختند و خون های پاک دلاوران ایرانی و عراقی با یکدیگر مخلوط گردید و در راه دفاع از عراق ، مقدسات و عتبات مقدسه بر زمین ریخت .

میهمانان و حضار گرامی ……
عراق عزیز ما اکنون در شرایط و حوادث سخت و پیچیده‌ای قرار دارد که تأثیر مستقیم و غیرمستقیم بر آینده کشور ما از نظر سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دارد ، سخنان بسیار خطرناکی به گوش می رسد که خواهان منحل شدن حشد الشعبی مقدس و یا کم شدن نقش آن در فرآیند ایجاد امنیت کشور می باشد نیروهایی که هم اکنون نیز با باقی مانده های گروهک تروریستی داعش در حال جهاد و مبارزه هستند ، این درخواست های شیطنت آمیز و مزدورانه ، نیازمند واکنش قاطع وصریح ما را دارد ، زیرا مردم ضامن آن است . ما مدافعان جنبش اندیشه اصیل اسلامی نقش داعش در ترور شهید عزالدین سلیم و برادرانش (حاج ابو یاسین) قهرمان را فراموش نخواهد کرد .

ما همچنین خواهان وحدت صفوف امت و مردم شیعه هستیم و نباید فرصت را از دست بدهیم تا عوامل آمریکا و تفاله های رژیم معدوم بعث ، اتحاد ما را پاره کنند و بین ما درگیری ایجاد نمایند . نهضت اصیل اسلامی خواهان مبارزه با فساد، رشوه و فساد اخلاقی در کشور و همچنین تشکیل حکومتی مقتدر و عادل را که حقوق مردم ما را رعایت کند می باشد . ما همچنین خواهان بیرون رفتن تمامی نیروهای بیگانه از کشور و برچیده شدن پایگاه های نظامی آنها چه آنکه آمریکایی باشند و یا اینکه ترکیه ای باشد هستیم .

در خاتمه از خداوند متعال خواستاریم که به شهدای سرافراز پیروزی و رهایی، رحمت و رضوان فراوان عنایت فرماید و مراجع شریف ما به ویژه مرجع عالی قدر ملت، حضرت آیت الله العظمی سید علی حسینی سیستانی ( دام ظله ) را حفظ نماید و پیروزی فرزندان امت اسلامی ما ، مجاهدان در یمن، لبنان، سوریه، فلسطین، بحرین و شبه جزیره عربستان در برابر صهیونیست ها و عوامل جنایتکار آمریکا فراهم آورد و حاضران را از هر شر و بدی و مکروه حفظ نماید .
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

پایان پیام 1400/10/18

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 2 =