به نقل از نوپیام، داوود حاجی قاسمعلی درباره سامانه‌های غیرحضوری جهت انجام فرآیندهای بیمه گری توسط بیمه شدگان این سازمان افزود: با توجه به توقف چاپ دفترچه‌های کاغذی بیمه سلامت، بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت می‌توانند فرآیندهای بیمه گری را از طریق سامانه‌های غیرحضوری این سازمان نیز انجام دهند.

وی اظهار داشت: بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت می‌توانند با ورود به سامانه به آدرس https://eservices.ihio.gov.ir/isc/ پس از وارد کردن کد ملی و شماره تلفن همراه و دریافت کد ورود با پیامک، اطلاعات هویتی و بیمه‌ای خود را مشاهده کنند.

وی ادامه داد: همچنین امکان ثبت اطلاعات هویتی متقاضیان بیمه سلامت، اطلاعات محل سکونت و بارگذاری عکس توسط سرپرست خانوار، امکان ثبت اطلاعات سایراعضای خانواده، امکان ثبت درخواست پوشش بیمه برای صدور اولیه بیمه سلامت همگانی که تا شهریور ماه امسال بدون ارزیابی وسع انجام می‌شود نیز از طریق سامانه امکان پذیراست. همچنین امکان ثبت درخواست جهت برقراری پوشش بیمه‌ای در صندوق بیمه سلامت ایرانیان نیز به وسیله سامانه مقدور است.

حاجی قاسمعلی اظهار داشت: همچنین بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت می‌توانند با ورود به سامانه غیرحضوری سازمان به آدرس https://eservices.ihio.gov.ir/esc/ خدمات غیرحضوری دریافت کنند. امکان تمدید پوشش بیمه‌ای توسط بیمه شده در صندوق‌های روستاییان و بیمه سلامت همگانی به صورت رایگان و بدون ارزیابی وسع تا شهریور ماه امسال از طریق سامانه برقرار است.

وی افزود: با توجه به این‌ که چاپ دفترچه‌های کاغذی در صندوق‌های ایرانیان، بیمه سلامت همگانی و روستاییان متوقف شده، هزینه چاپ دفترچه نیز از بیمه شدگان دریافت نمی‌شود. همچنین چاپ دفترچه کاغذی در صندوق‌های کارکنان دولت و سایر اقشار نیز از ابتدای تیر ماه متوقف می‌شود.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: همچنین صدور برگ مشخصات دفترچه بیمه سلامت نیز در تمام صندوق‌ها از ابتدای مهر ماه متوقف شده و بیمه شدگان می‌توانند فقط با ارائه کارت ملی و در صورت معتبر بودن پوشش بیمه‌ای، از خدمات بیمه سلامت در مراکز درمانی استفاده کنند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =