مدیرفنی تیم ملی تکواندو گفت: انتصاب من در لحظه آخر جلسه کمیته فنی اتفاق افتاد و باید شرح وظایف مشخص شود و با پولادگر صحبت کنم.
اصغر رحیمی  در خصوص انتصاب خود به عنوان مدیرفنی تیم ملی تکواندو اظهار داشت: قرار نبود فعلاً این موضوع عنوان شود تا من روی این پیشنهاد فکر کنم. این پیشنهاد یک دفعه پیش آمد، البته اینکه ما قرار بود مدیرفنی برای تیم ملی تکواندو انتخاب کنیم را به جمع‌بندی رسیده بودیم. در جلسه امروز این پیشنهاد مطرح شد و من گفتم اجازه بدهید به این پیشنهاد فکر کنم و اختیاراتم مشخص شود، اما دوستان صلوات فرستادند.

وی در خصوص اینکه به دلیل مشکلات موجود روی قبول این سمت تردید دارد، گفت: این موضوع مطرح است و مسائل دیگری نیز وجود دارد. در تکواندو موضوعاتی مانند لیگ وجود دارد که اعتقاد دارم باید این موضوعات اصلاح شود تا در تیم ملی اثرگذار باشد. جایگاه و مسئولیت‌هایم در ورزش مشخص است و دنبال این نیستم که با مدیرفنی شدن در تکواندو خودم را مطرح کنم. خدا شاهد است چهار سال پیش که عسکری انتخاب شد نیز این پیشنهاد مطرح بود، اما نپذیرفتم و گفتم سرپرست کاروان برای بازی‌های المپیک هستم و صلاح نیست این پیشنهاد را قبول کنم و کمک خواهم کرد. در حال حاضر نیز قرار است عسکری تا پایان سال 1400 سرمربی باشد.

مدیرفنی تیم ملی در پاسخ به این سوال که منظور از پایان سال، پایان مسابقات جهانی است، تاکید کرد: احتمالاً تا پایان سال دو رویداد در پیش خواهیم داشت. مسابقات جهانی یکی از این دو رویداد است که هنوز نه محل برگزاری و نه زمان آن مشخص نیست، اما پیش‌بینی این است که بعد از برگزاری انتخابات فدراسیون جهانی در 19 مهرماه، دو یا سه ماه بعد مسابقات برگزار شود که قبل از پایان سال 1400 خواهد شد. اگر مسابقات جهانی نیز برگزار نشود، 19 اسفندماه افتتاحیه مسابقات داخل سالن آسیا است که آن رویداد نیز برای ما مهم است. این دو رویداد که برگزاری یکی از آنها صد در صد و دیگری نیز به احتمال 80 تا 90 درصد برگزار خواهد شد، ملاک ما برای ارزیابی خواهد بود.

رحیمی در پاسخ به این سوال که گذاشتن اما و اگر در انتخاب عسکری باعث لطمه خوردن تیم ملی نخواهد شد و امکان برنامه‌ریزی مدون سه ساله تا المپیک پاریس و ابقای عسکری یا انتصاب سرمربی جدید وجود نداشت، گفت: یکی از سناریوهای ما این موضوع بود. واقعاً اعضای کمیته فنی ساعت‌ها روی این موضوع وقت گذاشتند. خود عسکری توقعی برای ابقا شدن نداشت و می‌دانست قرار ما با او تا پایان بازی‌های المپیک توکیو بود.

وی افزود: از طرفی به این نتیجه رسیدیم که اگر در حال حاضر که شرایط در تکواندو خوب نیست، یک مربی دیگری را بیاوریم، با توجه به فاصله کوتاه تا مسابقات جهانی و خدایی نکرده احتمال عدم نتیجه‌گیری، عملاً مربی جدید را سوزاندیم. بعد از المپیک ریو نیز مقانلو را تا مسابقات جام‌جهانی حفظ کردیم و در حال حاضر نیز به این نتیجه رسیدیم که عسکری تا پایان سال باشد و برای بازی‌های آسیایی و سال جدید تصمیم اساسی را بگیریم که یا با خود عسکری ادامه بدهیم یا سرمربی جدید انتخاب کنیم.

مدیرفنی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سوال که با توجه به شرایط حال حاضر احتمال به اوج رسیدن دوباره تکواندو ایران وجود خواهد داشت یا خیر، گفت: مطمئنم که این امکان شدنی است. زمانی که تکواندو ما در اوج بود، اسمی از کشورهای ازبکستان نبود، اما در حال حاضر این کشورها در المپیک مدال طلا می‌گیرند. چرا ما نباید بتوانیم دوباره به اوج برسیم؟ تغییرات در تفکر و ساختار می‌تواند باعث اوج دوباره ما باشد. جامعه ما نیز جامعه جوانی است و پتانسیل زیاد داریم.

رحیمی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم انصاف را در نظر بگیریم، عسکری تا مسابقات دانشجویان جهان ایتالیا، واقعا بی‌نظیر بود، اما در ماه‌های پایانی اختلافاتی پیش آمد و اشتباهات استراتژیک باعث عدم نتیجه‌گیری ما در المپیک شد. علی‌رغم مخالفت کمیته فنی نباید المپین‌های به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام می‌شدند. هادی‌پور که آسیب داشت و عدم نتیجه‌گیری او اجتناب ناپذیر بود، اما تا چند ماه مانده به المپیک روی مدال طلای میرهاشم حسینی حساب می‌کردم.

وی تصریح کرد: حسینی برای قهرمانی آسیا یازده کیلو وزن کم کرد و در آن مسابقات با ضربه‌ای که به سرش خورد از لحاظ روحی و روانی نیز به هم ریخت. دوباره برای المپیک نیز یازده کیلو کردم و از لحاظ بدنی نیز به هم ریخت و در نهایت نتیجه آنگونه شد. باور کنید میرهاشم را دوباره جوری آماده می‌کنیم که در مسابقات جهانی همه را شکست بدهد.

مدیرفنی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سوال که این دیدگاه کمیته فنی خلاف نظر عسکری نیست و حالا با حضور شما در پست مدیرفنی تیم ملی در صورت وجود اختلاف نظر شما تصمیم گیرنده خواهد بود، گفت: همینطور خواهد بود. اگر بخواهم کاری را انجام بدهم باید اختیار تام داشته باشم. در قهرمانی آسیا کمیته فنی نظر مخالف با سرمربی تیم ملی داشت، اما باید خود را نیز در جای ما گذاشت. اگر اصرار به نرفتن می‌کردیم دخالت در کار سرمربی بود و اگر نمی‌رفتند و مدال نیز کسب نمی‌کردند، می‌گفتند برنامه ما را برهم ریختند و کمیته فنی اجازه کار به ما نداد. به عسکری نظر مشورتی دادیم و از طرفی برای همه چیز اختیار تام داشت.

رحیمی در خصوص احتمال جدایی فرهادیان از سازمان تیم‌های ملی تکواندو تصریح کرد: اطلاعی در این مورد ندارم، اما کار ایشان بیشتر در زمینه پشتیبانی است و یک تا صد در صد هر موضوعی که به کار فنی ربط داشته باشد را من پیگیری خواهم کرد.

وی در خصوص بحث بازیکن سالاری در تکواندو گفت: یکی از برنامه‌های جدیدی ما همین است و اولین جلسه را با بچه‌های تیم ملی خواهم گذاشت. در موضوعات اینگونه خیلی جدی هستم. در دوره گذشته مسابقات داخل سالن آسیا ورزشکار یکی از رشته‌ها تخلف کرد و با وجودی که مدال طلای او قطعی بود و وزن کشی نیز کرده بود، او را شبانه برگرداندم و رئیس فدراسیون او نیز تشکر کرد. اگر در پست مدیرفنی نیز ورود کنم در کار با هیچ کسی تعارف و شوخی ندارم و به مسائل ملی نگاه می‌کنم. باید شرح وظایف مدیرفنی نوشته شود و اعضا نظر بدهند تا با پولادگر صحبت کنم. انتصاب من در آخرین لحظه کمیته فنی اتفاق افتاد و اصلاً از قبل با من صحبت نشده بود. باید با پولادگر صحبت کنم و وظایف و اختیاراتم در یک راستا باشد.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + دو =