وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به شهرستان های جنوب استان کرمان، 6 واحد تولیدی صنعتی و معدنی را جمعاً به ارزش 6400 میلیارد ریال و اشتغال زایی 611نفر مورد بهره برداری قرار داد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در تداوم سفرهای استانی خود چهارشنبه شب به هرمزگان سفر کرد و در فرودگاه بین‌المللی بندرعباس مورد استقبال مسئولان استانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت تا با عزیمت به سمت جنوب کرمان برنامه‌های کاری خود را آغاز نماید.

جمعی از معاونان و مدیران وزارت صمت، استاندار کرمان، نمایندگان مردم شهرستان های پنج گنج و شهرستان های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، مسئولان استانی و شهرستانی در شهرستان های قلعه گنج، منوجان، کهنوج، فاریاب و رودبار جنوب، وزیر صمت را در برنامه های متعدد بازدید و بهره برداری از واحدهای مختلف صنعتی و معدنی و همچنین دیدار با فعالان اقتصادی، صنعت گران و معدن کاران همراهی می کردند.

بازدید وزیر صمت از کارخانه تولید کولر آبی قلعه گنج

در نخستین برنامه از این سفر دو روزه وزیر صنعت، معدن و‌ تجارت از کارخانه تولید اسپیلیت و کولر آبی زیبو فن آور پارس شهرستان قلعه گنج بازدید کرد.

شرکت زیبو فن آور پارس با ظرفیت تولید سالانه ٣١٦٥٠ دستگاه انواع کولر آبی، کولر گازی، پنل و پد خورشیدی مقصد نخستین برنامه سفر وزیر صمت در شهرستان قلعه گنج بود.

این واحد تولیدی که از سال ١٣٩٨ با سرمایه گذاری ٥٠ میلیارد ریالی از محل آورده سرمایه گذار و تسهیلات بانکی به بهره برداری رسیده در شهرک صنعتی قلعه گنج واقع شده و زمینه اشتغال ٢٦ نفر در آن فراهم شده است.

افتتاح کارخانه کنسانتره کرومیت منوجان

وزیر صمت در ادامه برنامه های سفر کارخانه کنسانتره کرومیت کوهستان حق شهرستان منوجان را افتتاح کرد. این مجموعه با ظرفیت تولید سالانه ١٥ هزار تن کنسانتره کرومیت با سرمایه گذاری ٧٩٠ میلیارد ریال از محل آورد سرمایه گذار، از ظرفیت اشتغالزایی ١٠٠ نفر به صورت مستقیم برخوردار است. همچنین این کارخانه در مجاورت معدنی با ذخیره معدنی ١٨٠٠ هزار تن کرومیت در بجگوئیه منوجان قرار دارد.

افتتاح کارخانه کنسانتره سیلیس و میکرونیزه سیلیس فاریاب

شهرستان فاریاب مقصد بعدی علیرضا رزم حسینی در پنج گنج جنوب کرمان بود تا در اولین برنامه کارخانه کنسانتره سیلیس و میکرونیزه سیلیس این شهرستان را مورد بهره برداری قرار دهد. کارخانه کنسانتره سیلیس و میکرونیزه سیلیس واقع در شهرستان فاریاب با ظرفیت تولید سالانه ١٨ هزار تن کنسانتره سیلیس و با سرمایه گذاری ٥٠٠ میلیارد ریال از محل آورد سرمایه گذار، دارای ظرفیت اشتغالزایی ٧٠ نفر به صورت مستقیم می باشد.

افتتاح کارخانه کنسانتره طلای زرترشت فاریاب

وزیر صمت در تداوم برنامه های فشرده سفر به شهرستانهای جنوب کرمان، کارخانه کنسانتره طلای شهرستان فاریاب را افتتاح کرد.

این کارخانه توسط شرکت معدن جویان فولاد آریا در منطقه زرترشت شهرستان فاریاب احداث شده است و با ظرفیت تولید سالانه ٦٥ کیلوگرم کنسانتره طلا و با سرمایه گذاری ١٠٠٠ میلیارد ریال از محل آورده سرمایه گذار، ظرفیت اشتغالزایی یکصد نفر را به صورت مستقیم فراهم نموده است.

این واحد تولیدی در صورت اجرای طرح توسعه می تواند تا دویست نفر ظرفیت اشتغال زایی مستقیم و پایدار ایجاد نماید.

بهره برداری از کارخانه مس سرگز

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه کارخانه مس سرگز شهرستان جیرفت را نیز افتتاح کرد کارخانه ای که در بخش اسفندقه شهرستان جیرفت احداث گردیده و با ظرفیت تولید سالانه ١٥ هزار تن کنسانتره مس و با سرمایه گذاری ٣٥٠٠ میلیارد ریال از محل آورد سرمایه گذار راه اندازی شده است.

این واحد تولیدی با ظرفیت اشتغالزایی ٣٠٠ نفر به صورت مستقیم در مجاورت معدنی با ذخیره معدنی ٢٩٦٧ تن قرار گرفته است.

بهره برداری از کارخانه آرد الماس

رزم حسینی همچنین کارخانه آرد الماس شهرستان جیرفت را افتتاح کرد. کارخانه آرد الماس واقع در شهرک صنعتی شماره ٢ جیرفت، با ظرفیت تولید سالانه ٦٠ هزار تن انواع محصولات آرد و با سرمایه گذاری ٥٠٠ میلیارد ریال از محل آورد سرمایه گذار و تسهیلات بانکی راه اندازی شده است.

این کارخانه ٣٤ نفر را به صورت مستقیم مشغول به کار نموده و امکان توسعه و تکمیل زنجیره تولید را نیز دارا می باشد.

افتتاح کارخانه تولید جعبه کارتن

کارخانه تولید جعبه کارتن شهرستان جیرفت نیز توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت مورد بهره برداری قرار گرفت. کارخانه تولید جعبه کارتن واقع در شهرک صنعتی شماره ٢ جیرفت، با ظرفیت تولید سالانه 1800 تن انواع جعبه کارتن و با سرمایه گذاری 100 میلیارد ریال از محل آورد سرمایه گذار راه اندازی شده و 7 نفر را به صورت مستقیم مشغول کار نموده است.

تقویت قدرت ملی با مشارکت حداکثری در انتخابات / نقش آفرینی شرکتهای برتر در توسعه مناطق پیرامون

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان برنامه های فشرده این سفر در جمع نخبگان، فعالان اقتصادی و مدیران شهرستان منوجان حضور یافت و ضمن تقدیر از ابراز محبت های حاضرین در جلسه، با اشاره به ظرفیتهای کم نظیر طبیعی و انسانی این منطقه گفت: توسعه متوازن کشور تنها با استفاده از ظرفیت شرکتهای برتر امکان پذیر است.

علیرضا رزم حسینی با اشاره به شرایط سخت ناشی از جنگ اقتصادی دشمنان و شیوع بیماری کرونا گفت: ایران فشار های زیادی را طی سالهای گذشته تحمل کرد اما در همین مدت موفق شدیم صادرات ۳۸ میلیارد دلاری و رشد صنعتی ٨درصدی را تجربه کرده و توانایی های بخش خصوصی قدرتمند کشور را به تصویر بکشیم.

وی به رشد بیش از ٥٠ درصدی ٢٧ قلم کالای صنعتی در سال جاری اشاره کرد و افزود: تحول بزرگ معدنی کشور با طرح آزادسازی معادن حبس شده از دیگر اقدامات صورت گرفته در همین شرایط سخت بوده است.

ضرورت تقویت قدرت ملی با مشارکت حداکثری در انتخابات

وزیر صنعت، معدن و تجارت مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو را متضمن تقویت قدرت ملی کشور دانست و تصریح کرد: رای هر ایرانی در انتخابات آتی موجب تقویت قدرت ملی و نظام مقدس جمهوری اسلامی و همینطور حرکت رو به توسعه کشور در عرصه های مختلف اقتصادی خواهد بود.

وی همچنین با تأکید بر ظرفیتهای کم نظیر شهرستانهای منوجان، قلعه گنج، فاریاب، کهنوج و رودبار جنوب حضور شرکتهای بزرگ معدنی در این منطقه را موجب ارتقای شاخص های توسعه این شهرستانها دانست و افزود: ما سرمایه های طبیعی کشور مانند نفت و معادن را برای آبادانی و توسعه پایدار می خواهیم و بدون شک وجود فقر در مناطقی که فعالیت شرکتهای معدنی و صنعتی و نفتی بزرگ برقرار است، امری خلاف توسعه است.
رزم حسینی در پایان با یادآوری طرح های معین اقتصادی در استان کرمان که تحولات بزرگی را در نقاط مختلف این استان بویژه در شهرستانهای قلعه گنج و منوجان رقم زد، خاطر نشان کرد:

شرکت های برتر نقش توسعه گرایی پیرامونی خود را در قالب طرح معین اقتصادی در استان کرمان به خوبی انجام داده اند و باور ما این است که توانمندسازی مردم بویژه در مناطق محروم و کمتر برخوردار جز با نقش آفرینی شرکت های صنعتی و معدنی برتر کشور آن هم از طریق آموزش، راه اندازی کسب و کارهای خرد و کوچک و خانگی و هدایت سرمایه های منطقه ای به سمت رشد و پیشرفت همه جانبه، امکان پذیر نیست.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − یازده =