اكنون كه به ياري خدا و هوشمندي مردم در آستانه معرفي كابينه و استقرار دولت سیزدهم قرارگرفته ايم،خاطر نشان می نماید که انقلاب اسلامی در عمر ۴۳ ساله‌اش، همواره مدیون شهدایی بوده است، که در بزنگاه‌های تاریخی با خون خود آن را دوام بخشیده‌اند؛ شهدایی که در شرایط حساس، حفظ انقلاب اسلامی را مهم‌تر از جان خود دانسته و اجازه نداده‌اند کینه‌توزی دشمنان خارجی و داخلی آسیبی به جمهوری اسلامی بزند.

جمهوری اسلامی ایران، امانت خمینی کبیر، طی این سال‌ها از دست نااهلان و قدرت‌پرستان زخم‌هایی خورده که خون شهدا بر آن مرهم شده است.

البته سیاست‌های غلط و سوء مدیریت در سال‌های گذشته، شرایط سخت معیشتی را برای مردم به وجود آورده است که در چنین وضعیتی انتخاب یک وزیر توانا و مردمی می‌تواند پلی برای عبور مردم از این شرایط دشوار باشد.

وزارت صمت امروز در خط مقدم جنگ اقتصادی است و همچنان به عنوان پیشران و طلایه دار اقتصاد کشور در راستای استقلال کشور است.

جهش تولید، افزایش صادرات کالا، تهیه کالاهای ضروری و نظارت بر بازار ۴ مسئولیت مهم وزارت صمت است.

صادرات نفت  و گاز و میعانات نفتی در سالهای گذشته تامین کننده ارز مورد نیاز کشور بودند اما  اکنون که با مشکلاتی مواجه ایم این وظیفه بر دوش صادرات غیرنفتی در حوزه صنعت و تا حدودی کشاورزی و خدمات است.

و امّا جنگ اقتصادی نیازمند فرماندهانی شایسته، کارآزموده و از خودگذشته است.

وزير پيشنهادي وزارت صنعت، معدن و تجارت، بایستی علاوه بر برخورداري از حسن خلق و مردمداري، فردي كاردان، آشنا با صنعت در همه ابعاد آن و سوابق بسيار در انقلاب، خدمت به نظام و مردم،رزمندگان دوران دفاع مقدس و خانواده معزز شهدا بوده و همواره در كنار صنعتگران از پشتيبانان سياست هاي حمايت از توليد وبخش خصوصي بوده باشد وشور و نشاط و خلاقيت و چابكي را به توليد كشور بازگرداند. 

با عنایت به عرایض بالا و با علم و تدبيري كه از دکتر فرهاد تقوامنش سراغ داريم، مطمئن هستیم که می تواند توليد و كارآفريني را كه مبناي حل تمامي مشكلات اقتصادي اعم از بيكاري، ركود اقتصادي و تورم است، محور توجه و حمايت دولت قراردهد،تا زمينه پيشبرد برنامه هاي دولت در زمينه هاي اقتصاد مقاومتي و توسعه و پيشرفت كشور فراهم گردد.

فردی از جنس ایثار و شهادت، مدیری سرفراز از  هم نسلان سرداران عالیقدر شهید:حسین خرازی، احمد متوسلیان، حسن باقری، احمد کاظمی و قاسم سلیمانی، مدیری آزمون پس داده در کسوت تصدی گری حوزه های استراتژیک صنعتی و معدنی و دارای سوابق درخشان مدیریتی بنگاههای اقتصادی  و تولیدی.

با توجه به سوابق مدیریت دولتی ارزنده و شایان توجه جناب آقای « فرهاد تقوامنش»، ایشان را با عنایت به تجارب شایان تقدیر در مدیریت واحدهای تولیدی دولتی و خصوصی، درد آشنا و راهگشای مشکلات عرصه تولید دانسته،که می تواند بارقه امید را به کار و تلاش و جهاد اقتصادی را به دل کارآفرینان و بیش از یکصد هزار واحد صنعتی و معدنی ، بازگردانده شود.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − دو =