جنبش یاران جوانان انقلاب 14 فوریه بحرین ، خواستار توقف اجرای حکم اعدام دو جوان بحرینی توسط رژیم آل سعود می باشد .

بسم الله الرحمن الرحیم

(مِنْ أَجْلِ ذَلِكَ كَتَبْنَا عَلَى بَنِي إِسْرَائِيلَ أَنَّهُ مَنْ قَتَلَ نَفْسًا بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِي الْأَرْضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِيعًا وَمَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا وَلَقَدْ جَاءَتْهُمْ رُسُلُنَا بِالْبَيِّنَاتِ ثُمَّ إِنَّ كَثِيرًا مِنْهُمْ بَعْدَ ذَلِكَ فِي الْأَرْضِ لَمُسْرِفُونَ) صدق الله علی العظیم – المائده آیه 23
به گزارش پایگاه خبری نوپیام : (از این رو بر فرزندان بنی اسرائیل مقرر داشتیم که هر کسی را – جز به قصاص ، یا به کیفر فسادی در زمین – بکشند ، چنان است که گویی همه مردم را کشته باشند . و هرکسی را که زنده بدارند ، چنان است که گویی تمام مردم را زنده داشته اند . و قطعاً پیامبران ما دلایل آشکار برای آنان آوردند ، ( با این همه ) پس از آن بسیاری از ایشان در زمین زیاده روی می کنند .) آیه 23 سوره مبارکه المائده

جنبش یاران جوانان انقلاب 14 فوریه بحرین ، با شدیدترین عبارات تایید حکم اعدام دو جوان بحرینی به نام های آقایان جعفر سلطان و صادق ثامر ، توسط دادگاه تجدید نظر عربستان سعودی را به شدت محکوم می کند و خواهان توقف اجرای این حکم ناعادلانه وآزادی آنها می باشد . این جنبش همچنین از جامعه بین المللی، سازمان ملل، سازمان های حقوق بشر و مردم آزاده و شریف می خواهد که برای محکومیت این حکم ناعادلانه و تحت فشار قرار دادن رژیم دیکتاتوری سعودی برای توقف اجرای این حکم ظالمانه اقدام نمایند . ما همچنین از اقشار مختلف مردم بحرین می‌خواهیم

در تظاهرات گسترده در شهرها، روستاها و حومه‌های مختلف برای محکوم کردن تایید حکم اعدام این دو جوان بحرینی توسط دادگاه تجدید نظر سعودی و اعلام همبستگی با آنها خصوصاً از روستای دار کلیب شرکت کنند . جنبش یاران جوانان انقلاب 14 فوریه ، از مردم آزاده و شریف جهان و جنبش‌های آزادی ‌بخش جهان می‌خواهد که با دو جوان بحرینی محکوم به اعدام، اعلام همبستگی کرده و این حکم را به شدت محکوم نمایند . مخصوصاٌ نیروهای جبهه مقاومت اسلامی و شاخه های آنها این اقدام شرم آور و وقیحانه دادگاه تجدید نظر عربستان سعودی که باعث از دست رفتن ارواح و ریخته شدن خون های بی گناهان از فرزندان ملت بحرین می شود را محکوم نمایند . همچنین ما دعوت از مردم شریف ، شجاع و قهرمان عراق برای شرکت در تظاهرات اعلام همبستگی با مردم بحرین و محکومیت احکام اعدام صادر شده توسط دستگاه قضائی ساختگی عربستان علیه دو جوان بحرینی جعفر سلطان و صادق ثامرکه قرار است فردا جمعه از ساعت سه بعد از ظهر از میدان الواثق بغداد (ساحه الواثق) آغاز خواهد شد و توسط برادران و مردان مقاومت مردمی در عراق فراخوان شده را تحسین می کنیم .

ما از بقیه آحاد امت های اسلامی در جهان عرب و اسلام ، نیروهای جبهه مقاومت اسلامی و شاخه های گوناگون آنها می خواهیم ، با برپایی این گونه تظاهرات و کمپین های همبستگی در کشورهای خود و در مقابل سفارتخانه ها و کنسولگری های رژیم ظالم و ستمگر سعودی در کنار مردم بحرین بایستند و رژیم سعودی و اماراتی و مزدوران آل خلیفه وعلاوه بر شش ارتش متجاوز و اشغالگر اعم از ارتش آمریکا، انگلیس، اردن و پاکستان، را محکوم کرده چراکه آنها در مقابل انقلاب مردم بحرینی ایستاده اند که خواستار رهایی از حاکمیت راه زن و متجاوز هستند و موضعی که امام حسین علیه السلام در مقابل بنی امیه می گرفتند را بگیرند آنگاه که فرمودند : «بنی امیه بندگان خدا را مزدور گرفته اند» وآنها را نکوهش می کردند ، یعنی با مسلمانان شریف و فرستادگانی که خداوند آنان را به دین خود گرامی داشته و آزادشان کرده است مانند بندگان وبرده ها رفتار می کردند . بنابراین در حاکمیت دیکتاتوری های تمامیت خواه ، مردم از کوچکترین حقوقی برخوردار نیستند .

و اما مخالفانی که خواهان عدالت و آزادی و حقوق سیاسی هستند، آنها را له می کنند و می کشند و مخالفان را با رویکرد معاویه ظالم محاکمه و سلاخی می کنند آنگاه می گفت : ” آنها را در مظان اتهام قرار دهید و به این اتهام بکشید ” پس تصمیم دادگاه تجدید نظر مبنی بر تایید حکم اعدام ناعادلانه، تظاهراتی در منطقه دارکلیب بحرین علیه حاکمیت ظالمانه آل سعود و علیه حمایت دادگاه ساختگی اعدام به ناحق مردم در این روستا برگزار شد . این دو جوان اهل منطقه دارکلیب بودند .

آنها در 8 مه 2015 میلادی در خروجی مرز ملک فهد دستگیر شدند و مقامات سعودی بعداً آنها را به آماده سازی برای منفجر کردن پل موسوم به ملک فهد که بحرین را به شبه جزیره عربستان پیوند می دهد و مردم ما آن را پل (شهید حضرت آیت الله نمر باقر النمر رضوان الله علیه ) می گویند، متهم کردند. پس از صدور حکم واهی اعدام دادگاه تجدیدنظر آل سعود که بالاترین دادگاه در عربستان است ، متهمان فرصت دارند ظرف مدت حداکثر یک ماه ، نسبت به این حکم در دادگاه عالی عربستان اعتراض کنند . تصمیمات این دادگاه قطعی تلقی می شود و احکام اعدام فقط با تایید سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ، پادشاه فاسد و وحشی عربستان و پس از تایید احکام در دیوان عالی اجرا می شود .

سلطان و ثامر اتهامات وارده را رد کردند ، آنها آن را دارای انگیزه های سیاسی می دانند . سازمان‌های حقوق بشر مستند کرده‌اند که آنها در حین بازداشت توسط نیروهای امنیتی سعودی برای اعتراف‌گیری مورد شکنجه قرار گرفته‌اند. لازم به ذکر است ( هیومن رایتس ویچ ) پیش از این نیز خواستار آزادی مخالفان بازداشت شده در بحرین شده بود .

به مناسبت روز موسوم به «روز ملی» بحرین، این سازمان پرسید : ” آیا می‌دانستید که بحرین نسبت به جمعیت خاورمیانه یکی از بالاترین آمار زندان‌ها را دارد؟ ” مقامات سعودی به ظلم و زور و به ناحق ادعا کردند هسته امنیتی ایران یا هسته امنیتی حزب‌الله در بحرین که قبلا ً در سوریه آموزش نظامی دیده‌اند . مدعی شدند که قرار بوده آنها در ایران نیز آموزش های گسترده نظامی ببینند . این پرونده به 12 فوریه 2012 موکول شد، زیرا دادگاه فرمایشی رژیم آل خلیفه دستور بازداشت پنج متهم بحرینی را از مقامات امنیتی قطر که آنها را دستگیر کردند، درخواست نمود ، این در حالی که سه متهم هنوز متواری هستند .

هر هشت متهم تابعیت بحرینی دارند . این دو جوان اهل منطقه دارکلیب در 8 مه 2015 در خروجی مرز ملک فهد دستگیر شدند . مقامات سعودی بعداً آنها را ناعادلانه و دروغین به اتهام آماده سازی برای انفجار پل ارتباطی عربستان سعودی به بحرین دستگیر و متهم کردند . و در پایان به رژیم دیکتاتوری سعودی که از سال 2011 با ارتش خود بحرین را اشغال کرده است، از انجام یک حماقت دیگر با اجرای حکم اعدام ناعادلانه هشدار می دهیم ، زیرا مردم انقلابی و قهرمان ما و جوانان مقاومت مردمی بحرین انتقام خواهند گرفت ، و رژیم آل سعود در نتیجه ارتکاب هر گونه حماقت هزینه های آن را چندین برابر خواهد پرداخت .

جنبش یاران جوانان انقلاب 14 فوریه
منامه – بحرین بزرگ اشغال شده
پنجشنبه 13 ژانویه 2022 میلادی برابر با 23 دی ماه 1400 شمسی

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =