وزیر امور خارجه کشورمان امروز با رهبران ادیان و مذاهب توحیدی و نیز نمایندگان اقلیتهای دینی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش نوپیام و به نقل از شهرخبر : در این دیدار، وزیر امور خارجه ضمن تبریک سال نو میلادی، از همزیستی نمونه ادیان توحیدی در طول تاریخ در جغرافیای ایران به عنوان نمونه و مدلی منحصر بفرد از فرهنگ شمول‌گرای ایرانی و مقوم بخشی از هویت مردمان این مرز و بوم نام برد.
امیرعبداللهیان با اشاره به قوانین و مقررات آمره در جمهوری اسلامی ایران در حمایت و صیانت از ادیان الهی و کرامت و حقوق پیروان آنان، بر ظرفیت عظیم اقلیتهای دینی در داخل و خارج از کشور تاکید کرد.
وزیر امور خارجه تسهیل تردد های ایرانیان خارج از کشور به میهن خود را جزو اولویتهای دولت سیزدهم و وزارت امورخارجه بر شمرده و در این رابطه بر تعاملات روان کلیه هم میهنان خارج از ایران با سرزمین مادری خود، فارغ از کیش و آیین آنها، تاکید کرد.
امیر عبداللهیان، تعامل با رهبران دینی و نمایندگان اقلیتها در مجلس شورای اسلامی را جزو برنامه های وزارت امور خارجه خوانده و از نمایندگان ادیان مختلف درخواست کرد در انجام وظایف و ماموریت های وزارت امور خارجه در پاسداشت منافع ایران و مردم بزرگ آن، دستگاه دیپلماسی را یاری نمایند.
در این دیدار، رهبران دینی حاضر در جلسه و نیز نمایندگان مجلس شورای اسلامی با قدردانی از ابتکار وزارت امور خارجه در برگزاری این نشست مشترک، این اقدام را نوید بخش رویکرد تعاملی دولت سیزدهم دانستند.

رهبران دینی حاضر در این جلسه، با تاکید بر هویت ایرانی پیروان تمامی ادیان توحیدی در کشور، عشق به میهن و منافع ملی و تاریخ و فرهنگ را عامل مشترک همه ایرانیان دانستند.

نمایندگان اقلیت های عضو مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با حمایت همه جانبه از رویکرد تعاملی دولت در ابعاد مختلف، از سیاستهای مدبرانه و عزت مدارانه دولت در مذاکرات وین تقدیر و اعلام حمایت کردند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =